MOTTO
"Dej mi mladou duši, Pane. Ať nenaříká, nereptá. Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé malé já. Dej mi, prosím, humor Pane a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života a umím druhé potěšit."

Zdraví

Vitamíny a jejich důležitost pro život

8. června 2014 v 11:44 | Štefan Klíma
Dvojnásobný nositel Nobelovy ceny Dr. Linus Pauling zastával názor, že vitamin C zvyšuje inteligenci, a je rozhodující pro celou řadu biochemických procesů spojených s mozkovou činností intelektu. S tímto názorem lze jen souhlasit, cožpak v těchto časech nepozorujeme morální pádtéto společnosti! Tohle snad může souviset s klesajícím intelektem, ten se obvykle projevuje hrubostí a sklony k násilí (násilí na stadionech...atd.). S nedostatkem vitaminu C souvisí i různé psychické problémy! Kupříkladu, každý čtvrtý Rakušan má alespoň jednou v životě psychické potíže. V této zemi zrovna tak jako u nás, prudce rostou případy psychických onemocnění, ročně je v tomto státěošetřeno přes 1,7 milionu pacientů s psychickou poruchou. Psychické problémy jsou přitom příčinou 20 procent všech případů předčasného odchodu do důchodu. Ano, o vitaminu C můžeme s jistotou prohlásit, že jde o elixír života, který chrání člověka před nemocemi a stárnutím. Lze s ním úspěšně léčit např. tyto nemoci:
* stres
* psychickou zátěž či fyzickou námahu
* psychické poruchy
* alergie
* metabolické poruchy (obezita, krevní tlak, cukrovka)
* revmatické choroby - např. bolesti kloubů
* autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba)
* nádorová onemocnění v jakémkoliv stádiu

Jak jíst zdravě ?

29. října 2012 v 21:14 | Štefan Klíma
Pár praktických i obecných rad:
  • Vyhýbejte se umělým sladidlům - Aspartam, Acesulfam K, Sacharin, to jsou jen některá, nejvíce používaná. Výrobcům přinášejí úsporu při výrobě, vám zas mohou přinést některé nežádoucí účinky.
  • Křehčené maso - maso, do kterého byla vpravena voda; špatně se zpracovává a ekonomicky vzato, kupujete si méně masa za více peněz (v přepočtu na 1 kg váhy masa).
  • Balená voda - určitě možnost, kde se dá ušetřit, aniž bychom se ošidili. Na většině míst v Česku je kohoutková voda minimálně stejně kvalitní jako ta balená. Občas si můžeme dopřát vodu minerální, ale pozor, ty nejsou určeny ke každodenní pravidelné konzumaci, jak někdy můžeme z reklamy nabýt dojmu.
  • Barviva a aromata - ne vždy jsou tyto složky v potravině známkou, že se jedná o "ošizený" výrobek, ale jsou v takové potravině naprosto zbytečné. Výrobce má pocit, že nám musí potravinu za každou cenu udělat barevnější a voňavější, pak se mnohdy stává, že jablečný džus voní mnohonásobně víc než skutečná jablka nebo jahodový kompot je červenější než čerstvé jahody. I mnoho syntetických barviv může mít nežádoucí účinky, proto si vybírejte výrobky bez nich, nebo jen s barvivy a aromaty přírodními.
  • Jogurty a mléčné výrobky - zde výrobci velmi často používají různé způsoby zahuštění výrobků, které by byly husté přirozeně, pokud by nebyly šizeny. Když uvidíte jogurt se zahušťovadly, škroby, xanthanem, gumou guar, tak to berte jako varovný signál. Nekupujme si zahuštěnou břečku, ale poctivý výrobek.
  • Celozrnné výrobky - i když jsou zpravidla dražší, určitě jsou vhodné jak pro naše tělo, tak i peněženku. Mají mnohem víc vlákniny, minerálů a stopových prvků a mnohem víc nás zasytí. Jen pozor na to, zda si skutečně kupujeme celozrnný výrobek, v obchodech se nás snaží často zmást. Ideálně by mělo být pečivo ze stoprocentně celozrnné mouky.

10 pravidel života

1. června 2012 v 20:21 | Štefan Klíma
1. Dostanete tělo
Ať je milujete, nebo nenávidíte, bude vaše po celou dobu.

2. Budete dostávat lekce
Jste ve stálé neformální škole zvané Život. Každý den budete v této škole mít příležitost se učit. Lekce můžete mít rádi, nebo si myslet, že jsou nepodstatné, nebo že jsou hloupé.

3. Nemůžete chybovat, jen se učit
Růst je proces zkoušek a omylů. Experimenty, které se nepovedou, jsou stejně důležitou částí tohoto procesu jako ty, které se podaří.

4. Lekce se opakují, dokud se nepoučíte
Každá lekce vám bude předkládána v různých formách, dokud se ji nenaučíte. Když ji zvládnete, můžete přejít k další lekci.

5. Učení nikdy nekončí
Každá část života obsahuje lekce. Dokud jste naživu, máte se co učit.

6. "TAM" není lepší než "TADY"
Když z "tam" se stane "tady", objeví se prostě jiné "tam", které bude zase vypadat lepší, než "tady".

7. Ostatní lidé jsou zrcadly vás samých
Na jiné osobě nemůžete milovat nebo nenávidět nic než to, co milujete, nebo nenávidíte v sobě.

8. Jen na vás záleží, co uděláte ze svého života
Máte v sobě všechny zdroje a nástroje, které potřebujete. Co s nimi dokážete, záleží jen na vás.

Fůůůj, blivajz. A my to jíme :((((((

10. ledna 2012 v 20:33 | net
O tom, jak nejen smažené potraviny škodí zdraví. Není pro slabé povahy!!!
Smažené potraviny poškozují vaše tělo a mozek mnoha způsoby, a nejde jen o dlouhodobé následky, ale také o krátkodobé újmy. Stejně jako auto potřebuje dobrý čistý olej, aby fungovalo efektivně a nerozbilo se, tak i vaše tělo potřebuje potravu, kterou lze strávit řádně a která nezacpe jediný "stroj", který máte na celý život.
U smažených potravin si prostě nemůžete příliš lhát, protože neblahé účinky jsou příliš zjevné. Podívejte se na svoje pneumatiky kolem pasu, a pak se zkuste přesvědčit, že je vše v pořádku. Navíc obezita v podstatě znamená, že lidé si ukládají smažené potraviny a uhlovodíky do tělesného tuku, a asi třetina Američanů nosí baťoh, který nelze sundat. Podívejme se na fakta:.
  • Smažené potraviny ucpávají cévy a vedou k mrtvicím a Alzheimeru
  • Ucpané cévy a artérie způsobují infarkty a aneurysma
  • Kanolový olej je jedním ze 3 hlavních GMO produktů (geneticky upraveným, aby obsahoval pesticidy) v USA a je používán téměř všemi restauracemi a u téměř všech smažených produktů, které najdete v obchodech

Meditace

19. prosince 2010 v 14:23 | Štefan Klíma
Nečekejte zázraky. Ale pokud budete meditovat trochu déle a pravidelně, zjistíte, že to velice pomáhá k tomu, aby vám vesmírné síly našly cesty, jak splnit vaše nezištná přání. V józe se říká, že tento svět je takový "strom splněných přání". Vše, co si přejeme, nám vesmír ihned pomůže uskutečňovat. Když si představujeme kytici růží, dostaneme ji, když myslíme na bodláky, taky je dostaneme...Stačí prostě poprosit o světlo, lásku, a chvilku u toho setrvat. Stačí pár minut, vteřin, okamžik...
Meditace
1. Každé ráno do pěti minut po probuzení

Fakta o medu a skořici - super léčba.....

3. dubna 2010 v 20:59 | Štefan Klíma
Je zjištěno, že směs medu a skořice léčí většinu nemocí.

Kouření snižuje IQ.

1. března 2010 v 22:54 | Štefan Klíma

Kouření snižuje IQ !!! Přišli na to izraelští vědci. Inteligenčních testů se zúčastnilo 20 tisíc vojáků.

Sedm kroků k očistě těla

27. února 2010 v 14:23 | Štefan Klíma
Střeva jsou první linií obrany proti mnoha nemocem, včetně rakoviny. V zanešeném střevě vzniká spousta toxinů, nepříznivě ovlivňující naše tělo.

Pocení - správný postup

19. února 2010 v 12:29 | Štefan Klíma
Pocením odchází z těla vše nežádoucí.
Co nežádoucího z těla neodejde močí nebo stolicí, odchází póry = pocením.
Tělo nás žádá o vypocení zvýšenou teplotou.
 
 

Reklama