MOTTO
"Dej mi mladou duši, Pane. Ať nenaříká, nereptá. Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé malé já. Dej mi, prosím, humor Pane a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života a umím druhé potěšit."

Červenec 2017

Kuba - ráj Karibiku 2017

26. července 2017 v 17:51 | Štefan Klíma |  Zajímavosti
"Cestopis" aneb co je pravda a co jsou fámy…
Cesta na Kubu se rodila poněkud zvláštně. Vlastně za ni může nehoda, při níž mi pochroumali páteř a ruku. A protože se zranění poněkud nedaří vyřešit, doporučil mi doktor, abych pro letošní dovolenou volil destinaci, kde bude teplo, a zároveň kde bude teplé moře. Hledal jsem několik týdnů, až nakonec vyhrála Kuba. Druhým aspektem, který byl rozhodujícím pro výběr, byla skutečnost, že není jisté, jak dlouho Kuba zůstane "svá".
Přes naši cestovní kancelář jsme si objednali hotel na Varaderu, nejproslulejší části ostrova. Musím se přiznat, že od počátku se ve mně mísily obavy a trošku i strach z některých okolností. Tou největší byla cesta. Skoro 10 tisíc km, to je přeci jen docela maso. Cestovka nám zabukovala letenky u společnosti Air France a KLM (pro zpáteční cestu). A značně nám to vychválila. Přiznávám se, ještě doma jsem na netu studoval, jakým přesně letounem poletíme. Přeci jen dvě hoďky do Paříže, to je v pohodě. Ale deset hodin do Havany…?
Další, čeho jsme se trochu báli, byly ubytování a strava. Komentáře na internetu se dost liší.
Po dřívějších zkušenostech z dovolených jsme tentokráte kufry neměli plné "až po víko". V neděli ráno jsme se odebrali na letiště do Prahy do Ruzyně. Mimochodem, pro mě to bude vždy letiště Ruzyně!