MOTTO
"Dej mi mladou duši, Pane. Ať nenaříká, nereptá. Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé malé já. Dej mi, prosím, humor Pane a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života a umím druhé potěšit."

Říjen 2011

Otroci ! :(((((

30. října 2011 v 11:23 | Štefan Klíma |  Zajímavosti
Titulky - pokud se neobjeví, klikněte na CC a najděte Slovenštinu. Stojí to za to . :((((((
A vida, další krok je již připraven. Nevolnictví se blíží....:(((((((

STAŘEŠINOVÉ Z KMENE MAYŮ, TŘINÁCT KŘIŠŤÁLOVÝCH LEBEK A JEJICH VÝZNAM PRO NASTÁVAJÍCÍ SÉRII RITUÁLŮ BĚHEM PUTOVÁNÍ PO SPOJENÝCH STÁTECH

16. října 2011 v 22:07 | net |  Zajímavosti
Poprvé jsem se o Cestě s křišťálovými lebkami doslechla 23. července. V té době jsem netušila, jak by se celá akce mohla uskutečnit, protože při její realizaci hrálo roli mnoho proměnných, jednak logistických, ale také "éterických". Nicméně se vše začalo organizovat a přeorganizovávat. Po mnoha schůzkách vyhlásil Hunbatz Man, mayský strážce a stařešina mayské Itza rady, a Pedro Pablo Chuc, prezident mayské Rady starších, že povedou skupinu mayských starších na cestě po Spojených státech od jednoho pobřeží k druhému. Cesta symbolizuje duchovní putování a bude vykonána za přítomnosti třinácti křišťálových lebek.

Hnutí Occupy Wall Street zapouští kořeny v ulicích amerických měst

13. října 2011 v 20:44 | Daniel Veselý |  Z internetu
Tento rok je přímo uhranut skutečným vzepnutím občanské společnosti na čtyřech kontinentech, počínaje Arabským jarem, které zažehl očistný a zároveň smrtící oheň mladého Tunisana a jehož plameny rozpoutaly ještě na jaře a v létě protestní tsunami v Řecku, Španělsku a Velké Británii, aby přinesly horké evropské léto. A nyní nadešel neméně žhavý Americký podzim. Ten jako by symbolicky zasáhl srdce ekonomického Predátora nedaleko od "Liberty Plaza" v podobě hnutí Occupy Wall Street ZDE (OWS) a kruh jako by se uzavřel. Budeme moci po odeznění požáru, až na čtyřech kontinentech zbudou jen doutnající uhlíky moci hovořit o masové revoluci, jež nemá od konce 60. let obdoby?
Protesty proti finanční politice Wall Street a v podstatě proti celému Systému, který zvýhodňuje 1% americké populace a pauperizuje zbylých 99%, začaly již před měsícem v samotném srdci "Velkého Jablka", v metropoli, která je považována za Valhalu světového byznysu a finančnictví. Důvody k masově rozpoutané nevoli proti tvrdé ekonomické situaci a nerovnoměrnému sdílení bohatství v USA (Spojené státy jsou co se rovnosti příjmů týče ve stejné kategorii jako Rusko a Írán a daleko za vyspělými zeměmi v Evropě - pozn. aut.) skvěle popsal nositel Nobelovy ceny za ekonomii profesor Joseph Stiglitz ve svém legendárním eseji ZDE. Není proto třeba se jimi dále ve světle neustále se řítících aktualit zabývat.
"Infekční nákaza" protestů a okupačních akcí se bleskově jako galvanizovaný had rozšířila po celé zemi a zasáhla ulice nyní už 847 amerických měst ZDE.

Nádherný panoramatický multimediální pohled na Machu Picchu

8. října 2011 v 20:17 | Štefan Klíma |  Zeměpis
Podařilo se mi objevit stránky s parádně vytvořenými panoramatickými pohledy na jeden z divů světa Machu Picchu. Najdete jej :

Pokochejte se nádhernými pohledy. ;)

Pochoutky z různých končin světa

4. října 2011 v 19:31 | Štefan Klíma |  Zeměpis
Nevím, ale asi bych si nepochutnal...:D


Bolívie - vysokohorská země bez kyslíku

2. října 2011 v 12:07 | Štefan Klíma |  Zeměpis
Honit se za míčem v nadmořské výšce jen o něco málo nižší než alpský vrchol Mont Blanc je jen pro trénované borce. Ovšem hlavní město Bolívie nabízí podobnou atrakci každý týden. A oddaní fanoušci naplní stadion při každém zápase a fotbalem se baví. Až z toho jde strach.