MOTTO
"Dej mi mladou duši, Pane. Ať nenaříká, nereptá. Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé malé já. Dej mi, prosím, humor Pane a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života a umím druhé potěšit."

Srpen 2010

Proč není rozumné testovat školáky

27. srpna 2010 v 21:20 Škola
Raději hned upřesním ten titulek. Nejde o testování jako takové, to může být někdy i užitečné. Není ale rozumné podrobovat žákovskou populaci plošnému testování, z jejíchž výsledků sestavíme žebříček škol v představě, že tím zlepšíme kvalitu vzdělávání. Probral jsem tohle téma s odborníky a tady je stručný výsledek té debaty. Osm bodů, které vysvětlují, proč není nápad ministra Dobeše zavést kromě státní maturity i plošné testování žákovské populace osvícený a proč nemůže vést ke zlepšení základních škol.

Nová hokejová pravidla pro sezonu 2010 / 2011

14. srpna 2010 v 16:42 | Štefan Klíma |  Zajímavosti
Hokejová sezóna 2010/2011 se pomalu blíží a krom sehrávání na ledové ploše čeká hráče, avšak i funkcionáře a v neposlední řadě i rozhodčí povinnost naučit se změny v pravidlech. Těch není málo, v některých případech se zároveň jedná o úpravy, které mohou divákům zvedat adrenalin v těle. Připravili jsme pro vás přehled i částečné zamyšlení nad těmito změnami. Připravte se na to, že hráči si již nesmí nasadit na ledové ploše helmu, která jim spadla z hlavy. Také si zvykejte na to, že časomíra nebude počítat čas klasicky od 0:00 do 20:00, nýbrž se zavede způsob známý ze zámoří. Čeká nás tedy odpočítávání minut. Pro sezónu 2010/2011 je v tomto bodě ještě učiněna výjimka. Více pak v následujícím článku.