MOTTO
"Dej mi mladou duši, Pane. Ať nenaříká, nereptá. Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé malé já. Dej mi, prosím, humor Pane a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života a umím druhé potěšit."

Červenec 2009

Žralok - ještě jednou s odstupem času

29. července 2009 v 11:29 | Štefan Klíma
Dnes ráno byl kupodivu slunečný den a šílené vedro, jak nám sdělila tisková mluvčí našeho zájezdu, Petra Petrusová. Hoši ráno došli pro čerstvý chléb, který byl dnes obzvláště propečený. Pan Bechyně připravil mimo jiné i rybí pomazánku. Jen se po ní zaprášilo.
Dopoledne jsme se byli podívat v přístavu a největší atrakcí se stal ŽRALOK brázdící vodní hladinu. Bylo evidentní, že lační po krvi. Když jsme vykoukli zpoza skály, rozjel se k nám. Svára byl tak nedočkavý, že se mušel jít podívat až k hladině. Co se však nestalo. Za Svárou se krčil i Marek Pliska. Chtěl však vidět víc, a tak se tlačil neohrabaně dopředu. V zápalu touhy spatřit úplně zblízka mořskou zrůdu, zavrávoral a milého Sváru do mořských hlubin postrčil. Ve všech lidech v okolí se okamžitě zastavil život. Všem hrůzou zkameněly nohy a chlupy se zježily. Paní učitelku Peškovou zachvátila panika. Paní učitelka Šťastná rázem omdlela a upadla do příkopu.
V těchto dramatických chvílích, nic netušíc, hráli si poklidně žáci třetí a šesté třídy v moři na Greenpeace. Žáci hledali pana učitele Hofmana již třetí den a on si mezitím klidně ležel na pláži, jak vyvržený vorvaň. Když ho žáci objevili, odtáhli ho do moře. Romantiku celému okamžiku dodala paní učitelka Hofmanová, která se mezi žáky vznášela jak medůza. Zdáli se navíc ozýval radostný hlas Milánka Vajo z naší školy: "Podívejte se paní učitelko, jak je ta chobotnice přítulná, jak mě hezky ovíjí." "Glo, glo, glo...."
V kuchyni připravuje pan kuchař k obědu rajskou omáčku s knedlíkem a hrachovou polévku s houstičkou.
Pojďme se však rychle vrátit do přístavu. Žralok okamžitě zaregistroval novou dávku potravy. Nad hladinou se ihned objevila rychle se blížící hřbetní ploutev zuřivého zabijáka. Sváru pojala úzkost. Najednou jakoby zapomněl plavat a nevěděl, co má dělat. Všichni žáci stáli hrůzou zkamenělí. Nebylo slyšet ani hlásku. Náhle kdosi rozrazil zšikovaný dav a rozeběhl se k mořské hladině, která poněkud potemněla. Kdo je ten chrabrý hrdina?????K pousmání - To naučí jen maminka

27. července 2009 v 11:36 | Štefan Klíma
Věci, které tě naučí jenom maminka

1) Moje matka mě naučila OCENIT DOBŘE ODVEDENOU PRÁCI:
"Jestli se hodláte navzájem zabít, udělejte to laskavě venku, právě jsem uklidila!"

2) Moje matka mě naučila NÁBOŽENSTVÍ:
"Modli se, aby to z toho koberce šlo dolů!"

3) Moje matka mě naučila LOGICE:
"Proč? Protože jsem to řekla!"

Slovensko

26. července 2009 v 17:57 | Štefan Klíma |  Zeměpis
Slovensko je krásná země - plno hradů a zámků, nesčetně pohoří, jeskyní a dalších přírodních krás. V galerii vytvořím novou podsložku a do ní připutují fotky z pobytu na Slovensku.

Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani vy....

18. července 2009 v 13:43 | Štefan Klíma |  Zeměpis
Kliknutím na libovolnou část světa se ukáže tamní čas. Pokud jedete na dovolenou do Japonska, stačí kliknout na Japonsko a ukáže se vám okamžitě místní čas i s údajem o časovém posunu. Krásné dny.


ČEŠTINA, aneb jazyk kouzelný

18. července 2009 v 13:27 | Štefan Klíma |  Český jazyk
"Čeština není jazyk, to je vrozená vada!" prskali na fakultě cizinci, když se snažili proniknout do tajů našeho mateřského jazyka. Zápasili se sedmi pády, jazyk si lámali na "řřřřř", požadovali po nás vysvětlení záhady, jak to, že slova Praha a Praze se vztahují k jednomu městu... Člověka to donutilo zapřemýšlet o jevech pro rodilého mluvčího naprosto běžných. Uvědomili jsme si, jak krásná a poťouchlá je řeč, kterou užíváme běžně a většinou naprosto bezmyšlenkovitě. S češtinou jdou dělat všelijaké vylomeniny...
Jak se vám líbí nejdelší věta složená pouze ze souhlásek?
"Smrž pln skvrn zvlhl z mlh."
Rekordmanem ve slovech bez samohlásek je sloveso "scvrnkls".
Naopak všechny samohlásky jsou pěkně poskládané (i v učebnicovém pořadí) ve slovech "mateřídoušky", "dvacetikoruny".
Určit přesně, které slovo je v češtině nejdelší, nelze. Ale k favoritům určitě bude patřit i "nejneobhospodařovávatelnějšími".
Opakování stejných slabik nemusí znamenat, že dotyčný koktá, třeba si zrovna jen hraje s češtinou:
Ulili-li liliputáni oheň včas, zabránili požáru. (5x) Nebudou se štítiti títi Ti ti tiší špehové do vazu? (8x)
Naši rodnou řeč také zdobí největší počet háčků, existují slova, ve kterých se jich objeví i pět: "nejztřeštěnější", "přesvědčivější" apod.

Citát dne

17. července 2009 v 10:28 | Štefan Klíma
Pamatuj si, že všude, kde nevládne spravedlnost,
vládnou vášně úředníků,
a lid změnil jen své okovy, nikoli svůj osud.
(Maximilien Robespierre)

Zaznamenáno v žákovských knihách

15. července 2009 v 18:31 | Štefan Klíma
Znehodnotil nástěnný výtisk Mendělejevovy soustavy prvků vymyšleným prvkem Spermium.
Ruší spolužáky svými vzdechy!
Byl přistižen ve školní jídelně, jak líbá spolužačku, máme podezření na lásku.
Plive kuličky z železné trubičky.
Mlátí lavicí o strop.
Vyndala při hodině tělesné výchovy bez dovolení kozu a celá třída přes ní skákala.
Jezdí nosem po lavici, aby to pískalo.
Směje se mi za zády do očí.
Běhá po třídě a zvrací židličky.
Nosí do školy příliš krátké sukně, takže vzbuzuje u spolužáků větší pozornost než já se svým
výkladem, prosím o prodloužení.Slohové cvičení - Moje maminka a můj tatínek

13. července 2009 v 19:04 | Nejmenovaný žák |  Český jazyk
Rodiče se dělí na dvě části: matku a otce. Matka se ještě rozděluje na ženu v domácnosti a v zaměstnání. Doma se potom ještě skládá z manželky, matky, kuchařky, uklízečky, pradleny, zásobovačky, účetní, vychovatelky...ostatní si nepamatuji, ale máma toho umí vyjmenovat víc, jako např. služka, otrok a jiné. Matka se vyznačuje tím, že se zázračně nachází na více místech najednou, umí v jedné chvíli myslet na sto věcí, přičemž deset věcí dělá současně. Vidím na vlastní oči, jak po návratu z práce dá vařit vodu na sporák, zatímco zadělá na buchty. Přitom jí běží pračka, do které chodí vyměňovat prádlo, mě vymýšlí věty oznamovací, tázací a rozkazovací a naší Olinku zkouší z velké násobilky. že potom přebalí malého Karlíka a udělá mu Sunar s krupicí si ani nevšimnu. Dvě oči mi na to nestačí.

Vtipy dne

11. července 2009 v 18:42 | Štefan KlímaKrásné prázdniny

8. července 2009 v 19:47 | Štefan Klíma