MOTTO
"Dej mi mladou duši, Pane. Ať nenaříká, nereptá. Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé malé já. Dej mi, prosím, humor Pane a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života a umím druhé potěšit."

Červen 2009

Video

30. června 2009 v 22:43 | Štefan Klíma
Dlouho očekávaná chvíle je tady, prázdniny nám začaly. Všichni budou jistě odpočívat a čerpat novou energii. Přesto si myslím, že si vzpomínkové video mnozí rádi pustíte. Během jednoho až dvou dnů video umístím na svém video portálu a i zde na blogu. Krásné a pohodové dny a slunce v duši.
Všechny díly už jsou tu, bohužel nelze vložit na youtube v lepší kvalitě a ani některé skladby mi novodobí strážci autorských práv nepropustili, upravil jsem tedy i hudbu - inu originál je originál:

Moje současná třída

29. června 2009 v 22:21 | Štefan Klíma

Moderovaná diskuse

29. června 2009 v 10:19 | Štefan Klíma
Vážení čtenáři, musel jsem dočasně zavést moderovanou diskusi, protože se můj blog pokouší narušovat "blázen", který porušuje pravidla slušnosti. Slibuji, že zveřejním všechny slušné komentáře. S přáním krásných prázdnin Š. Klíma
PS Moderování odstraněno, blázen dal pokoj, snad na vždy.

Sbohem lásko ....

27. června 2009 v 10:47 | Štefan Klíma
Tak je tu čas, kdy se přiblížil konec těch krásných dní, co ve škole v Debři jsme společně si prožili.

Jak jistě víte, ve dnech minulých bylo zvoleno nové vedení školy. Po schůzce s novým panem ředitelem a po analýze posledních tří měsíců jsem se rozhodl odejít ze školy v Debři. Musím napsat, že jsem rád i za ty tři poslední měsíce, protože jsem v nich poznal charakter spousty lidí. Zjistil jsem, že opravdu platí ono okřídlené: "V nouzi poznáš přátele". Ikdyž jsem v nouzi nebyl a nejsem, situaci to přesně charakterizuje.

Když se ohlédnu zpět, vidím spoustu práce, která se v naší škole udělala. Škola rozkvetla do krásy a troufám si tvrdit, že patřila v některých faktorech k nejlepšímu v této zemi. Byla plná pracovitých lidí a moc fajn žáků. Společně se nám dílo dařilo.
Myslím, že je důležité /již jsem slyšel několik pomluv/ připomenout i několik čísel. Když jsme na začátku dubna s paní zástupkyní Hofmanovou školu předávali, bylo zapsáno 179 žáků. Mzdový limit byl ve výborné kondici a na mimotarifních složkách se rozdělovalo více než 12 % průměrné mzdy. Provozní rozpočet byl připraven tak, aby mohl být zakoupen třeba i konvektomat /cca 130 tisíc Kč/ do školní kuchyně. Dále bylo pamatováno na obnovu poškozených lavic, nákup cca 8 nových počítačů, malování, dobudování dopadových ploch na hřišti, či na zastřešení předprostoru bazénu. Čerpání rozpočtů bylo v normách, v žádné položce nebylo přečerpáno oproti plánu. V tu dobu byla kvalifikovanost personálu na dobré úrovni, 21 zaměstnanců mělo odpovídající kvalifikaci a dvě paní učitelky si kvalifikaci doplňovaly. Ve škole pracovala pouze jedna paní učitelka - důchodkyně. Tolik k číslům a faktům.

Než odejdu ze školy, dovolte mi, abych poděkoval všem lidem, kteří mi pomáhali. Na prvním místě samozřejmě mojí manželce, která nejen přiložila ruku k dílu, ale vzhledem k časové náročnosti ředitelování musela pečovat o rodinu více, než jiné ženy. Na druhém místě děkuji paní zástupkyni Hofmanové. Bez jejího přispění by škola rozhodně nebyla tam, kde je nyní. Bylo mi velikou ctí spolupracovat s tak výborným člověkem. V posledním období jsem si velice vážil práce paní učitelky Peškové, paní učitelky Šťastné a pana učitele Hofmana. Velkým dílem se na rozvoji školy podílely i paní učitelky Pilná, Cenefelsová, Kravčaková, Malcová a mnoho dalších. Nemohu je všechny vypisovat, nerad bych na někoho zapomněl. Svým dílem přispěli i pan Hudák, pan Sejpal a další. Spolupráce s KRPŠ fungovala výborně hlavně díky šikovným maminkám, které rodiče zastupovaly - paní Dlouhá, paní Šrámová a paní Folprechtová. Všem ještě jednou děkuji za spolupráci.

Závěrem bych chtěl vyjádřit potěšení, že jsem mohl pro své žáky udělat vše, co bylo v mých silách. Přeji všem žákům i jejich rodičům mnoho úspěchů v dalším životě a potřebné štěstí, které pomůže v případných nesnázích. Mějte krásný život a slunce a pokoru v duši.

PS: Přestože odcházím přeji škole úspěchy v dalších letech, spokojené žáky a jejich rodiče, výborné učitele a hlavně, aby už se konečně zbavila zla, které jí obchází.
Lesopark POD STRÁNĚMI "zachráněn"

24. června 2009 v 22:45 | Štefan Klíma
Vážení občané Bakova, právě jsem se vrátil ze zastupitelstva, kde se "bojovalo" o zachování klidové zóny POD STRÁNĚMI. Po více než hodinové diskusi zastupitelstvo neschválilo povolení průjezdu aut touto klidovou zónou a neprošly ani další návrhy. Zvolenou taktikou se podařilo zastupitelům zachovat současný stav. Zachování zákazu vjezdu podpořila i petice s téměř dvěma sty podpisy. Navrhoval jsem zachování stavu současného a pro případ změn jsem požadoval vypsání referenda. Bohužel někteří zastupitelé a zastánci zničení klidové zóny argumentovali i tím, že do Podstrání skoro nikdo nechodí. Ano, vidíte dobře.
Na jak dlouho se podařilo nebezpečí odrazit, to se teprve uvidí.
Samozřejmě chápu i občany Rybního Dolu. Provoz touto částí našeho města je neúměrný a neodpovídající kvalitě ulice. Tento problém je také třeba řešit, ale v komplexu s průjezdností této oblasti.

ŘEDITEL ŠKOLY JMENOVÁN

18. června 2009 v 22:22 | Štefan Klíma
Při dnešním jednání Rady města Mladá Boleslav byly projednány výsledky konkurzu na obsazení pozice ředitele naší školy. Rada města Mladá Boleslav rozhodla, že ředitelem školy bude pan Mgr. Jakub Černý. Osobně mu přeji, aby se mu dařilo dále rozvíjet školu, aby škola pod jeho vedením dosahovala super výsledků a aby se škole celkově dařilo.
Dnes jsem byl informován, že novou zástupkyní ředitele školy bude paní Kosová.

Přidány další fotky a další složka

14. června 2009 v 17:39 | Štefan Klíma
Dnes jsem přidal několik fotek z trajektu a pro druháky celou složku z návštěvy Templu.


Poděkování - nová velká sada fotek

12. června 2009 v 16:12 | Štefan Klíma
Dnes jsem dostal další CD s fotografiemi z Korfu. Umístil jsem je do galerie. Jsou mezi nimi obzvláště zajímavé lahůdky.
Za fotky děkuji Zuzce Dlouhé a její mamince a stejně tak Štěpánce Niklfeldové. Ještě jednou také děkuji všem dřívějším přispěvatelům do této fotogalerie.
Pokud ještě někdo chce přispět do naší obsáhlé galerie fotografií, učiňte tak prosím, co nejdříve. Děkuji a přeji všem krásný víkend.

Ještě jedno upozornění. Fotografie jsou pro všechny volně ke stažení pouze pro osobní potřebu. Je nepřípustné je dále šířit !!!
Pokud by někomu vadila přítomnost na některé fotografii, napište mi prosím, ihned ji odstraním. Děkuji.

Další sada fotek přidána

8. června 2009 v 20:41 | Štefan Klíma
Dnes jsem přidal další sérii fotografií z Korfu.

Omluva

4. června 2009 v 22:00 | Štefan Klíma
Omlouvám se všem, kdo se těší na další fotky a informace, ale vzhledem k vážnému úrazu mého syna se na čas odmlčím. Děkuji za pochopení.
PS Návštěvnost blogu dnes v průběhu dne překonala 20.000 přístupů.

Pondělí 1.6., aneb den první, DEN DĚTÍ

1. června 2009 v 18:40 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Je ráno, něco málo před osmou. Sešli jsme se po dvou týdnech opět ve škole. Třídy jsou poloprázdné, přeci jen byla cesta namáhavá a navíc přechod z třiceti stupňů do deseti našich člověku zrovna neprospěje.
Během večera přidám do galerie fotografií nějakou tu fotečku. Mám zapůjčenou další kartu z foťáku a po zpracování fotky umístím.
Krásné dny.....