MOTTO
"Dej mi mladou duši, Pane. Ať nenaříká, nereptá. Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé malé já. Dej mi, prosím, humor Pane a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života a umím druhé potěšit."

24.5. - Neděle, aneb od slova nedělati....

24. května 2009 v 6:58 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Opět všem posíláme pozdrav z krásného ostrova Korfu. Začíná nám nový den.
Dnešní den bude jiný, než všechny ostatní. Je nedělě a v neděli se dělati nemá, to znamená, že nebude škola. I dnešní reportáž psaná na oprátce bude poněkud z jiného soudku.
Neděle svátkem jest, proto tento den využiji k pochvalám.
Již při odjezdu jste si jistě všimli, jak náročné bylo vůbec vše do autobusů nanosit a uložit. Obdobně náročná byla i manipulace s nákladem po příjezdu. Chtěl bych vyslovit velkou pochvalu hochům i mnohým děvčatům z osmé a deváté třídy. Stejně tak si tato skupina zaslouží uznání za ochotnou pomoc při organizaci úklidu a vaření. Máme prostě skvělé dětí /Vy také rodičové naši..../. Myslím, že si mohu dovolit pochváli i další žáky, neboť se nám zatím vyhýbají problémy s chováním, což jsme samozřejmě rádi. Zaujala nás také pochvala, kterou nám vyslovil delegát v místním středisku. Říkal nám, že se ho místní Řekové ptají, co jsme to za výběrovou, asi soukromou školu. Nestačí se prý divit, jak jsou naše děti pozorné a ochotné, stejně tak hodné. Takováto pochvala samozřejmě potěší. Nezbývá nám, než doufat, že si získanou reputaci nepokazíme.

Přinášíme přímou reportáž z pláže v Agios Stefanos:
Dnes ráno byl kupodivu slunečný den a šílené vedro, jak nám sdělila tisková mluvčí našeho zájezdu, Petra Petrusová. Hoši ráno došli pro čerstvý chléb, který byl dnes obzvláště propečený. Pan Bechyně připravil mimo jiné i rybí pomazánku. Jen se po ní zaprášilo.
Dopoledne jsme se byli podívat v přístavu a největší atrakcí se stal žralok brázdící vodní hladinu. Bylo evidentní, že lační po krvi. Když jsme vykoukli zpoza skály, rozjel se k nám. Svára byl tak nedočkavý, že se mušel jít podívat až k hladině. Co se však nestalo. Za Svárou se krčil i Marek Pliska. Chtěl však vidět víc, a tak se tlačil neohrabaně dopředu. V zápalu touhy spatřit úplně zblízka mořskou zrůdu, zavrávoral a milého Sváru do mořských hlubin postrčil. Ve všech lidech v okolí se okamžitě zastavil život. Všem hrůzou zkameněly nohy a chlupy se zježily. Paní učitelku Peškovou zachvátila panika. Paní učitelka Šťastná rázem omdlela a upadla do příkopu.
V těchto dramatických chvílích, nic netušíc, hráli si poklidně žáci třetí a šesté třídy v moři na Greenpeace. Žáci hledali pana učitele Hofmana již třetí den a on si mezitím klidně ležel na pláži, jak vyvržený vorvaň. Když ho žáci objevili, odtáhli ho do moře. Romantiku celému okamžiku dodala paní učitelka Hofmanová, která se mezi žáky vznášela jak medůza. Zdáli se navíc ozýval radostný hlas Milánka Vajo z naší školy: "Podívejte se paní učitelko, jak je ta chobotnice přítulná, jak mě hezky ovíjí." "Glo, glo, glo...."
V kuchyni připravuje pan kuchař k obědu rajskou omáčku s knedlíkem a hrachovou polévku s houstičkou.
Pojďme se však rychle vrátit do přístavu. Žralok okamžitě zaregistroval novou dávku potravy. Nad hladinou se ihned objevila rychle se blížící hřbetní ploutev zuřivého zabijáka. Sváru pojala úzkost. Najednou jakoby zapomněl plavat a nevěděl, co má dělat. Všichni žáci stáli hrůzou zkamenělí. Nebylo slyšet ani hlásku. Náhle kdosi rozrazil zšikovaný dav a rozeběhl se k mořské hladině, která poněkud potemněla. Kdo je ten chrabrý hrdina?????


Dav užasle sledoval ladný běh odvážné Olgy Pamely Dobias. Pamela odhodila pareo a v krásných červených plavkách skočila ostrou šipku do rozbouřených vln. Svára se pomalu vzpamatovával a začal usilovně přemýšlet, co podnikne. Žralok se již začal olizovat. V divokých vlnách prozářených sluncem se zableskly odporné žraločí čelisti. Žralok se naposledy nadechl a neuvěřitelně rychle zajel pod vodu. Pamela Dobias se přiblížila k tonoucímu Svárovi. Natáhla svou dlouhou paži a zachytila konečky prstů v hlubinách mizícího Sváru. Ale pozor! Žralok je tady! Pamela uchopila tonoucího za pas a prudce nakopla žraloka do blížícího se čenichu. Agresor divoce zařval a na malou chvíli nebezpečí pominulo. To Pamele stačilo k lepšímu uchopení vyděšeného a polomrtvého žáka. Na břehu se v tu chvíli odehrávalo davové šílenství. Paní učitelka Pešková ožila a začala mohutně Pamelu povzbuzovat, k čemuž vyzývala i ostatní přihlížející žáky a nově příchozí tisíce turistů. Honzíka Šťastných napadlo uříznout vyčnívající bambusovou tyč, kterou chtěl podat Pamele, aby se lépe dostala na břeh. Větev mu však záhy vyklouzla z rukou. Zatímco se Pamela s obětí přibližovala ke břehu, nabral žralok nových sil. Rozjel se prudce ke břehu, aby se pokusil naposledy utrhnut kus žvance pro sebe. Pamela plavala divoce do bezpečí. Sváru táhla za chomáč vlasů za sebou. Žralok se však rychle přibližuje. Již klapla jeho čelist poprvé, tentokráte do prázdna. Ale co to? Čelist je nebezpečně blízko nohou zachraňovaného. Dav strnul napětím. Takovýto horor by ani Hitchcock nevymyslel.
Přicházejí rozhodující okamžiky boje. Pamela rve obrovskou silou zachraňovaného ke břehu. Již dosahuje na malinkatý kousek suchého místečka. Náhle ji někdo podává ruku. Co se to však děje? Pamela ji nepřijímá a raději podává statečným pomocníkům polomrtvého spolužáka.
Žralok se však naposledy pokouší urvat pro sebe alespoň část masa. Má velké štěstí, že je zde moře hluboké a může tak zarejdit až ke břehu.
Sváru se již podařilo zachránit a oživit, jenomže......
.......Pamela zůstává v rozbouřených vlnách. Všichni se otočili a sledují záchranu a ošetřování Sváry. Žralok cítí šanci. Prudce vyrazí vpřed a......
Náhle se voda zabarví dočervena. Otočivší se lidé vykřiknou hrůzou:"Néééé." Pod vodou se odehrává nekonečný boj na život a na smrt. Pamela Dobias se statečně pere se zákeřným padouchem. Hladina se dovece zmítá pod vlivem boje v hlubinách. Dav opět oněměl hrůzou. Vteřiny, či minuty ubíhají velmi pomalu.
Najednou se hladina uklidnila a i moře se utišilo. Veškeré známky boje jsou rázem ty tam.
Někdo vykřikuje, že je to konec. Ano, je to konec. Unavená Pamela Dobias se totiž nečekaně vynořuje z hlubiny a pomalu se škrábe na břeh. Konečně je i ona zachráněna.
Zazvonil zvonec a hororu je konec.
Autoři: žáci deváté třídy při hodině jazyka českého s p. uč. Klímou
Krásný večer, nebo již vlastně ránko /je 0:40 hodin - to víte, diskotéka se nám poněkud protáhla/

Podobnost se skutečností je čistě náhodná.....


Krásný den do ČESKÉ KOTLINY !

PS Včerejší diskotéka se opravdu vydařila a zatančili si žáci všech věkových kategorií. Fotky budou, ne že ne, již brzy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Podkovičáková Hana Podkovičáková Hana | E-mail | 24. května 2009 v 7:22 | Reagovat

Pěkné dobré ráno,přejeme krásnou lenošivou neděli.Těšíme se na další zprávičky.H.aK.

2 Tichankovi Tichankovi | 24. května 2009 v 8:41 | Reagovat

Krásný pozdrav v domova, vám všem.
A krásný pozdrav od mámy a táty pro Honzíka a Kubíka Tichánkovi.
Užijte si Řecko.
:-)  8-)  :-P

3 Štefan Klíma Štefan Klíma | 24. května 2009 v 8:46 | Reagovat

Děkujeme za vzkazy, právě se mi podařilo předat Honzíkovi a Kubovi vzkaz během tří minut.  :-D

4 Velánovi Velánovi | E-mail | 24. května 2009 v 9:57 | Reagovat

Přejeme všem krásný, slunečný a pohodový den  :-)  a posíláme mnoho pusinek naší Terezce od mamky, taťky a Matyáška :-D

5 Bašusovi Bašusovi | 24. května 2009 v 10:51 | Reagovat

Přejeme krásný den všem pozdravujem Kristýnku a Martínka Bašusovi pěkně si to užijte mamka a tatka :-)

6 Šťastná Irena Šťastná Irena | E-mail | 24. května 2009 v 11:26 | Reagovat

pozdrav z Lásková posíla máma,všichni jsme v pořádku,ty určitě také,užij si to

7 Jiří a Ema Černí Jiří a Ema Černí | E-mail | 24. května 2009 v 11:40 | Reagovat

Všem přejeme krásné slunění, Kačence velkou pusu a mnoho pozdravů od všech z Pardubic. Užijte si moře a sluníčko :-).

8 Vzkaz pro Káju a Martina Kosovi Vzkaz pro Káju a Martina Kosovi | 24. května 2009 v 11:51 | Reagovat

Posíláme pozdrav ze Znojma. Moc na vás vzpomínáme a závidíme.  ;-)  Hezky si tam užívejte sluníčka a moře. Sluníčko by tady taky bylo, ale s tím mořem už je to horší!  :-)  Zdraví a pusu posílá Marek, babička Eliška, babička Marta, děda Ivo, Milan, Jana, David, Eva a Mareček  :-)

9 Palovčíková Hana Palovčíková Hana | E-mail | 24. května 2009 v 13:16 | Reagovat

Přeju krásnou neděli všem, zdravím Honzíka i vás všechny ostatní a přeju krásný pobyt na sluníčku a u moře.  8-)

10 Podkovičáková Hana Podkovičáková Hana | E-mail | 24. května 2009 v 15:23 | Reagovat

Perfektní zážitky.To by bylo na vydání určitě zajimavé knihy.
Jsem ráda,že jsou chválené,je to Vaše velká zásluha jak to řídíte.
Pozdravuji,pro Hanču vzkaz:modrá budova bude OKAY.Zatím se mějte. 8-)  :D

11 Kunstovi Kunstovi | 24. května 2009 v 15:27 | Reagovat

Pro Míšu Kunsta: Ahojky Michálku, dnes jsme byli v Bosni. Byla tam Sášenka a Ježek a mám tě moc pozdravovat! Samozřejmě pusu posílá i babička a Koža. Myslíme na tebe a jsme rádi, že se máte tak fajn - a jste dokonce i hodní???!!! O_O Tak páá maminka, taťka a Marťásek

12 Štefan Klíma Štefan Klíma | 24. května 2009 v 15:33 | Reagovat

[10]: Děkujeme paní Podkovičáková za pochvalu, vyřídím ji paní učitelkám... :-)

13 Mulačovi Mulačovi | 24. května 2009 v 18:04 | Reagovat

Zdravíme všechny žáky a učitele v Řecku .Vzkaz pro Honzíka Mulače. Ahojky Honzíku  :-) hezky si užij sluníčka a moře. Moc na tebe myslíme a stýská se nám.Pozdravuje tě děda a babičky.Pa tvoje rodinka :-P

14 babička Buncová babička Buncová | 24. května 2009 v 19:12 | Reagovat

Pro Adlu Peškovou-Adélko,dej pozor na maminku ať nechodí moc na sluníčko-víš že se hned spálí,ať nechodí na hloubku-víš že neumí plavat a hlavně ať na diskotéce nic nepije-víš jak by to dopadlo.Posílám oběma pusinku.Babička

15 Dobiášovi Dobiášovi | 24. května 2009 v 19:17 | Reagovat

Zdravíme všechny u moře.Velmi jsme se pobavili nad akcí Pamely a s nápětím očekáváme zakončení zachranné akce.Prosím,vraťte nám Pamelu celou.
Prosím vzkažte naší záchranářce že se ji pokusíme dobít kredit zítra.Děkujeme a přejeme vám pěknou zábavu a zážitky.

16 Pavelcovi Pavelcovi | 24. května 2009 v 20:26 | Reagovat

Pozdrav pro Marka Pavelce. Ahoj Marečku tak ti tady závidíme jak tam máte hezky.Tak si to tam užij a neutop se nám tam a pozor na žraloky.Už se těšíme, až přijedeš a budeš  nám  vyprávět.Zdaví tě mamka s taťkou a Martinka.  :-)

17 Podkovičáková Hana Podkovičáková Hana | E-mail | 24. května 2009 v 21:24 | Reagovat

jsem tak napnutá na pokračování po 22hodině,ale bojím se,že usnu.Doufám,že mi to necháte přečíst třeba během dopoledne.Mějte se všichni moc dobře.
DVA dny se mi moje holčička neozvala,najednou tedˇ,poprvé tancovala ploužáka.Tak tedˇmožná neusnu.Dobrou noc a děkuji všem,co pro nás děláte. :-D

18 Štefan Klíma Štefan Klíma | 24. května 2009 v 23:44 | Reagovat

Tak to by mě zajímalo, jestli jste vydržela až do konce, právě jsem jej dospal a odeslal...... :-)  :-)  :-D

19 Podkovičáková Hana Podkovičáková Hana | E-mail | 25. května 2009 v 3:40 | Reagovat

No,čekala jsem,usnula jsem,měla jsem špatné spaní,ale tedˇ,když to tak dobře dopadlo,budu spinkat jako miminko.Akorát asi zaspím snídani... :D

20 Věra Pudilová Věra Pudilová | E-mail | 25. května 2009 v 9:09 | Reagovat

Ahoj  Mařenko,
všichni tě zdravíme. Doufám, že je vše v pořádku. Těšíme se na tebe. Mamka, babička, Bára, Viki, Adriena.  :-)

21 babička Králová babička Králová | E-mail | 25. května 2009 v 18:39 | Reagovat

Zdravím všechny účastníky tohoto zajezdu užívejte si sluníčka a vody a Aničce Masopustové posílam pusu babička

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama