MOTTO
"Dej mi mladou duši, Pane. Ať nenaříká, nereptá. Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé malé já. Dej mi, prosím, humor Pane a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života a umím druhé potěšit."

Květen 2009

EPILOG, aneb doslov na závěr a VYÚČTOVÁNÍ

31. května 2009 v 10:26 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Krásné nedělní dopoledne.
Tak jsme doma. Venku je pošmourno, teplota se pohybuje někde kolem deseti stupňů. Pomalu se všichni probouzíme a nyní už nás budou hřát jen vzpomínky na krásné chvíle, které jsme před několika hodinami, či dny prožili.
Věřím, že to budou vzpomínky příjemné. Vždyť vyrazit "za hranice všedních dnů" se svými spolužáky a s nejlepšími kamarády je přeci jen něco nevšedního.
Vážení rodiče a ostatní čtenáři. Snažil jsem se Vám zážitky Vašich ratolestí přiblížit, aby se Vám moc nestýskalo, ale i proto, abyste neměli příliš velké obavy o své nejbližší. Vzniklo tak v průběhu ŠVP 33 článků a zatím 139 fotek. Vyskytly se připomínky, že je fotek málo. Chtěl bych ještě jednou požádat o shovívavost, neboť vůbec nebylo jednoduché /většinou po nocích/ dostat na tento blog i toto množství informací a fotografií.
I v dalších dnech přidám do galerie fotky ze školy v přírodě a pokud vím, škola spustí nové stránky, kam budou další materiály umístěné.
Přeji všem pohodové dny. Žákům přeji, aby nabrali nové síly do dalších, nyní už všedních školních "bojů". Inu, vzdělání je vzdělání.......


VYÚČTOVÁNÍ ŠKOLY V PŘÍRODĚ

SOBOTA 30. 5. 2009 - DEN POSLEDNÍ

30. května 2009 v 0:21 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
V neděli 31.5. ve dvě hodiny a dvacet minut byla ukončena naše škola v přírodě - vrátili jsme se všichni šťastně domů. Let byl pohodový, pilot svoji práci zvládal mistrně. Krásné dny.Tak je tu čas, kdy poslední minuty zní,
těch nádherných mořských dní,
tak je tu čas, kdy balení kufrů začíná
a na nejkrásnější chvíle se vzpomíná.
Už poslední noc nastala nám
a cikády k tomu zpívají nám,
i žabí zpěv v hlavách nám zní,
při noci té krásné, poslední.

Ano, už je to tak. Píši v době, kdy začala poslední noc našeho pobytu na Korfu v letovisku Agios Stefanos na severozápadním pobřeží. Chtěl bych se ještě vrátit do září roku 2008. Tehdy jsme začali s paní učitelkou Hofmanovou uvažovat nad tím, kam se na jaře vydáme. Obyčejně jezdíme na turistický kurz někde po České republice. Letos jsme se však rozhodli uskutečnit návrh paní zástupkyně Hofmanové a vyjet do ciziny. Nejdříve jsme uvažovali o Chorvatsku či Itálii. Jenže cena se nám zdála nepříliš dobrá. Proto jsem se rozhodl využít kontaktů a domluvili jsme Korfu. Bude se to možná zdát neskutečné, ale přípravy vlastně probíhaly už od října. Očekával jsem, že pojede jeden autobus, ale nakonec jsme naplnili letadlo. Komplikace vznikla snad jen pří změně ve vedení školy.
Chtěl bych tímto vyslovit veliké poděkování mé paní zástupkyni - p. Hofmanové, která má obrovský podíl na úspěšných přípravách i na realizaci školy v přírodě. Smekám tímto před její pracovitostí a bohužel i vím, že se jí asi nikdy nedostane adekvátního ocenění za přínos, kterým pro školu je. Paní Hofmanová - moc děkuji.
Jako koordinátor celé akce děkuji i všem ostatním kolegům /Jana Pešková, Jana Šťastná, Věra Klímová, Vladimír Hofman, Eva Bechyňová, Marie Sejpalová, Antonín Sejpal, Vladislava Dvořáková a Martina Kosová/, kteří se podíleli na úspěchu naší mise. O to více těm, kteří překonali sami sebe - např. strach z létání a podobně. Poděkování si zaslouží i paní zdravotnice I. Foersterová a její pomocnice paní R. Dlouhá, které se vzorně staraly o zdraví našich žáků, a dále Dana a Markéta Černá za pomoc při celé škole v přírodě. Kromě pedagogů jsme s sebou měli i svého kuchaře, kterým byl pan Bechyně. Děkujeme mu za starost o naše žaludky.

Ještě jednou bych chtěl vyslovit uznání i všem žákům, kteří ukázali, že se umí chovat, že vědí, co je to pomoci slabšímu či pomoci v nouzi. Starší žáci mají můj obdiv za ochotu, se kterou pomáhali všude tam, kde to bylo potřeba.
Vážení rodiče, můžete být hrdí na své děti, či dospívající. Já na ně hrdý jsem a jsem rád, že jsem mohl ještě jednou pro své žáky něco takového udělat.

Tak jsme celkem úspěšně zabalili. Všichni jsme v pořádku a připravujeme se na podvečerní odjezd na letiště. V tuto chvíli píši poslední řádky. Už i notebook se musí připravit na cestu. Držte nám palce, abychom měli klidný let a hladké přistání, stejně tak, aby nám docestovaly všechny kufry. Z letiště se děti ozvou a i mobil bude po přistání k dispozici. Přílet na Ruzyň je plánovaný kolem 23:35 hodiny a příjezd do Debře mezi 1.00 - 3.00 hodinou. Prosím všechny rodiče, aby oznámili svým třídním učitelům, že si své ratolesti přebírají. Děkuji......těšte se....již brzy se vrátíme......
Pěkný sobotní den.

Dle aktuálních informací se na příjezdu do Debře nic nemění. Vážení rodiče, mám k Vám poslední prosbu. Parkujte, prosím, v noci u školy s rozmyslem. Tedy tak, abychom mohli s autobusy zastavit /zacouvat/ na stejných místech jako při odjezdu. Děkuji.

I po příjezdu bude blog fungovat a budu jej doplňovat.

Pátek 29.5.

29. května 2009 v 0:27 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Krásné dobré ráno,
přichází den, kdy nám k návratu do tepla našich domovů bude zbývat již jen něco kolem 42 hodin. Inu, ne nadarmo se v moudrých knihách praví, že všude doma, ale doma přeci jen nejlépe. Užili jsme si za těch 10 dní sluníčka i slané vody. Poznali jsme nové země, zvyky, tradice i spoustu dalších novinek. Zjistili jsme, že angličtina je důležitý jazyk, který je radno umět, protože, kdo anglicky neumí, vypadal tu jako.......neumětel.
Nyní však přicházejí chvíle, kdy se již všichni pomalu, ale jistě začínáme tu více, tu méně těšit domů k maminkám a tatínkům, k sourozencům, nebo třeba jen do vlastní pohodlné postele. Dárky jsou již povětšinou nakoupené a zabalené. Kufry zabalíme večer.
Po celý pátek se ještě můžete těšit na zprávy a fotky z Korfu. V sobotu to již bude obtížnější a nejsem si vůbec jist, zda bude možné něco do blogu uložit.


Vážení rodiče i ostatní čtenáři. Chtěl bych vám všem poděkovat za to, že jste posílali dětem zprávy a že jste sledovali tento blog, který byl bohužel ušit poněkud horkou jehlou. Zní to neuvěřitelně, ale tento blog za dobu školy v přírodě byl navštíven více než 16 800 krát.

28. května - čtvrtek

28. května 2009 v 7:13 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Dobré jitro ze sluncem zalitého městečka Agios Stefanos na severu ostrova Korfu.
Dnešní den bude pro naše žáky poněkud "všední". Dopoledne nás čeká výuka a odpoledne plavání v moři, eventuálně u bazénu. Po večeři jsme si byli s hochy zahrát plážový fotbálek. "Svlečení hráli nerozhodně s "oblečenými", a to 8:8. Padla celá řada krásných branek, ale bohužel i jedna noha.
Včera večer jsem doplnil v článku níže podrobnosti o odjezdu. Stále platí původní informace.
Večer se mi také podařila dojednat sobotní večeře. Tu budeme realizovat v restauraci Evinos. Její složení je následující: předkrm - listové taštičky plněné sýrovým dresingem, hlavní jídlo - hranolky a kuřecí plátek, dále řecký salát a jeden nealkoholický nápoj. Vše v ceně, kterou zaplatím ze sponzorských peněz a žáci tedy nebudou platit nic.
Po večeři odjedeme na letiště a už se nás dočkáte.

Dnes bych rád opět uveřejnil vzkazy.

Žáci 3. třídy přinesli následující texty:
Ahoj mami, už jsem se naučil plavat a potápím se jak divej a ten aquapark byl moc dobrý. Michal Křenek
Ahoj, koupila jsem si sukni. Ve středu jsme byli v aquaparku. Byly tam vysoké klouzačky. Lucie Regnerová
Ahoj mami, moc se mi stýská. Mám pro vás dárky. Dominika
Ahoj, mám pro Filipa delfína. A pro vás mám taky něco. Terezka Vtelenská
Ahoj mami a tati, moc se mi tady chutnají nanuky. Vždy když jdeme k bazénu, koupím si alespoň dva. Nikola

Do fotogalerie jsem přidal další dodané fotky. Děkuji všem majitelům šikovných rukou za dodání fotek.

Krásné ránko do České republiky.

Oslavy patnáctých narozenin

27. května 2009 v 23:08 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Hezký večer z taverny v Agios Stefanos. Dnes slavila Zuzka Raclavská významné narozeniny. Je tomu již patnáct let, kdy vykoukla prvně na tento svět. Narozeniny jsme společně se všemi žáky z osmé a deváté třídy oslavili v jedné ze zdejších taveren. Fotky už jsem umístil do galerie fotografií.
Ještě jednou tímto všichni přejeme Zuzce pevné zdraví, horu štěstí, cestu životem bez velkých překážek, sílu na překonávání eventuálních problémů, spokojené a usměvavé lidi na všech místech,..... prostě spokojený a pohodový život.


27. května - výletní den

27. května 2009 v 6:50 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Posíláme slunečný pozdrav do mraky zastíněných Čech.
Dnešní den bude specifický, neboť vyrážíme na výlety - 1.,5.,7. třída lodí na "Rajskou pláž", 9.,8.,6.,3.,2. třída /žáci, kteří chtěli/ do aquaparku. Dnes vás tedy nebudu moci informovat v průběhu dne. Můžete se však těšit na večerní zprávy a na fotky. Fotky by se mohly objevit mezi 19.00-21.00, zbytek po půlnoci. Samozřejmě budeme muset být trpěliví a čekat na to, co nám zdejší připojení dovolí. Děkuji za pochopení.

Je 18.06 hodin a již jsme se všichni vrátili. Do galerie fotografií jsem umístil fotky z aquaparku, které jsem nafotil. Pokud se ke mně dostanou další, rád je uveřejním.

Dnes jsme naměřili následující teploty: 34 st. C ve stínu a 51 st. C na sluníčku. Foukal poměrně silný vítr, ale vlny velké nebyly.


Začíná další, tentokráte trochu větrný den.

V galerii fotografií jsou nové fotky. Je jich tam již více než 90.

Je 23.11 a již vás konečně mohu přesně informovat o příjezdu do ČR. Odlet je naplánován z Kerkyry ve 22.35 a přílet na Ruzyň ve 23.35. Předpokládám tedy, že dorazíme opravdu v tom rozmezí časů, jak jsme uvedli, tedy mezi druhou a třetí hodinou ráno. Pokud by se něco změnílo, napíši.


Úterý - 26. května

26. května 2009 v 7:36 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Krásné ránko, opět všechny zdravíme. Je to poněkud divné, ale sluníčko opět svítí od božího rána a teplo je opět veliké.
Dnes bychom mohli začít reakcemi na dotazy.
Přišel jeden anonymní - že by to chtělo více fotek. Víte, stejně jako ostatní jsem samozřejmě celý den u své skupiny a potřebné materiály připravuji většinou po nocích. Internetové připojení mi také neumožňuje zvýšit počet fotek. Fotky umisťuji do galerie tak, jak mi je jednotliví majitelé foťáků dodávají.
Další dotaz se týkal teplot - teplota vzduchu se pohybuje od 16 st. C přes noc, až po 30 st. C. přes den. Včera byly nádherné vlny a u moře foukal vítr.
Třetí dotaz se týkal výletu do aquaparku. Tento výlet byl přesunut na středu. Myslím, že ve středu tam bude méňe lidí než o víkendu.

Včera večer jsme si byli s hochy z osmé a deváté třídy zahrát plážový fotbálek. Měli jsme možnost vlastně poprvé v životě ochutnat, o jak fyzicky náročný sport se jedná. Na druhou stranu přináší spousty krásných i úsměvných situací. Fotbálek byl samozřejmě zakončen hromadným úprkem do moře, které ozařoval krásný západ slunce. Fotku najdete pod článkem a v galerii fotografií.

Dnes obědváme polévku bramborovou a rizoto sypané sýrem se zeleninovou přílohou a jablko. K večeři jsou připravené špagety s omáčkou.

Odpoledne jsme byli u moře a některé skupiny u bazénu. Moře dnes bylo klidné a teplé. Zatím nejsou hlášení žádní spálení žáci, drobná zarudlá místa řešíme v průběhu.

Neřešíme žádné zdravotní komlikace.

Článek bude aktualizován.

Do galerie fotografií přidávám dnes další fotografie - počet dle připojení....

Posíláme pozdrav všem žákům osmé a deváté třídy, kteří s námi nemohli odjet. Těšíme se, až vás zase uvidíme a budeme se moci podělit o nějakou tu písemčičku či diktátek.

Krásné dny všem !

Pondělí 25. května

25. května 2009 v 7:55 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Krásné dobré ránko z Řecka. Dnes budu psát později, neboť mě bohužel čeká návštěva lékaře s Martinem Malíkem, který přijel na Korfu s pochroumaným kotníkem a kotník se zhoršil. Mějte prosím trpělivost. Ostatní děti jsou zdravé a řešíme jen malilinkaté drobnůstky - štípance od komárů a podobně. Včera paní zdravotnice ošetřila odřené koleno.
Začíná další prosluněný den.
Po návratu od lékaře, z rentgenu a z chirurgie musím bohužel napsat, že máme první sádru - naštípnutou kost.
Ostatní žáci měli dnes dopoledne výuku a odpoledne jsme zamířili k moři na terapii. Vyřádili jsme se ve velkých vlnách. Tak velké vlny jsme zde ještě neměli.
Pohodové dny do Čech posílají opálení i bílí......

PS Dnešní vzkazy budou předány z již zmíněných důvodů až při večeři.


24.5. - Neděle, aneb od slova nedělati....

24. května 2009 v 6:58 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Opět všem posíláme pozdrav z krásného ostrova Korfu. Začíná nám nový den.
Dnešní den bude jiný, než všechny ostatní. Je nedělě a v neděli se dělati nemá, to znamená, že nebude škola. I dnešní reportáž psaná na oprátce bude poněkud z jiného soudku.
Neděle svátkem jest, proto tento den využiji k pochvalám.
Již při odjezdu jste si jistě všimli, jak náročné bylo vůbec vše do autobusů nanosit a uložit. Obdobně náročná byla i manipulace s nákladem po příjezdu. Chtěl bych vyslovit velkou pochvalu hochům i mnohým děvčatům z osmé a deváté třídy. Stejně tak si tato skupina zaslouží uznání za ochotnou pomoc při organizaci úklidu a vaření. Máme prostě skvělé dětí /Vy také rodičové naši..../. Myslím, že si mohu dovolit pochváli i další žáky, neboť se nám zatím vyhýbají problémy s chováním, což jsme samozřejmě rádi. Zaujala nás také pochvala, kterou nám vyslovil delegát v místním středisku. Říkal nám, že se ho místní Řekové ptají, co jsme to za výběrovou, asi soukromou školu. Nestačí se prý divit, jak jsou naše děti pozorné a ochotné, stejně tak hodné. Takováto pochvala samozřejmě potěší. Nezbývá nám, než doufat, že si získanou reputaci nepokazíme.

Přinášíme přímou reportáž z pláže v Agios Stefanos:
Dnes ráno byl kupodivu slunečný den a šílené vedro, jak nám sdělila tisková mluvčí našeho zájezdu, Petra Petrusová. Hoši ráno došli pro čerstvý chléb, který byl dnes obzvláště propečený. Pan Bechyně připravil mimo jiné i rybí pomazánku. Jen se po ní zaprášilo.
Dopoledne jsme se byli podívat v přístavu a největší atrakcí se stal žralok brázdící vodní hladinu. Bylo evidentní, že lační po krvi. Když jsme vykoukli zpoza skály, rozjel se k nám. Svára byl tak nedočkavý, že se mušel jít podívat až k hladině. Co se však nestalo. Za Svárou se krčil i Marek Pliska. Chtěl však vidět víc, a tak se tlačil neohrabaně dopředu. V zápalu touhy spatřit úplně zblízka mořskou zrůdu, zavrávoral a milého Sváru do mořských hlubin postrčil. Ve všech lidech v okolí se okamžitě zastavil život. Všem hrůzou zkameněly nohy a chlupy se zježily. Paní učitelku Peškovou zachvátila panika. Paní učitelka Šťastná rázem omdlela a upadla do příkopu.
V těchto dramatických chvílích, nic netušíc, hráli si poklidně žáci třetí a šesté třídy v moři na Greenpeace. Žáci hledali pana učitele Hofmana již třetí den a on si mezitím klidně ležel na pláži, jak vyvržený vorvaň. Když ho žáci objevili, odtáhli ho do moře. Romantiku celému okamžiku dodala paní učitelka Hofmanová, která se mezi žáky vznášela jak medůza. Zdáli se navíc ozýval radostný hlas Milánka Vajo z naší školy: "Podívejte se paní učitelko, jak je ta chobotnice přítulná, jak mě hezky ovíjí." "Glo, glo, glo...."
V kuchyni připravuje pan kuchař k obědu rajskou omáčku s knedlíkem a hrachovou polévku s houstičkou.
Pojďme se však rychle vrátit do přístavu. Žralok okamžitě zaregistroval novou dávku potravy. Nad hladinou se ihned objevila rychle se blížící hřbetní ploutev zuřivého zabijáka. Sváru pojala úzkost. Najednou jakoby zapomněl plavat a nevěděl, co má dělat. Všichni žáci stáli hrůzou zkamenělí. Nebylo slyšet ani hlásku. Náhle kdosi rozrazil zšikovaný dav a rozeběhl se k mořské hladině, která poněkud potemněla. Kdo je ten chrabrý hrdina?????

23.5.2009 Máme tu další dobrý den

23. května 2009 v 7:17 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Krásné ránko z prosluněného Řecka.
Prožili jsme další klidnou noc. Pietro Hetvero, Patriko Bergro a Thomas Jaňourádes právě přinesli čerstvý chléb. Za malou chvilku začne snídaně. Po snídani jsme s velikým nadšením zasedli do "lavic" a věnovali se výuce. Odpoledne jsme zamířili pro změnu k moři. Dnes bylo moře velmi klidné a téměř bez vln. Večer paní zdravotnice vyndala několik třísek a ošetřila několik drobností - štípance, červené tělo po opalování, ale naštěstí žádné podstatnější zranění.
K obědu jsme si dnes vychutnali svíčkovou s masem a houskovým knedlíkem. Večeřeli jsme obložený vajíčkem obalovaný chléb se zeleninou, nebo sekanou s chlebem.
Večer nás čeká diskotéka nebo výlet do nočního, krásně osvětleného města.
Poklidné dny v Čechách !
V galerii jsou nové fotografie.

Vzkazy rodičům - 6. třída:
Anička - Aoj, aoj, každý den chodím k moři a dovádíme v něm, jak jen můžeme. Také chodíme do bazénu a skáče do vody. Tak si to tam také užívejte.
Aďa - Ahojte doma, mám se dobře, ale už se těším domu, stýská se mi po všech doma. Moře je krásné, máme hezký hotel, mám vás moc ráda.
Filip - Milá maminko, mám se tu moc hezky, moře je slané, tak ahoj...
Milan - Ahoj doma, byli jsme v moři, houpal jsem se na vlnách. Jedna mě však smetla a já jsem se dosyta napil mořské vody. Brrr, je slaná. Hoj
Martina - Ahojky doma, mám se tady dobře, stýská se mi po vás. Prožijeme nádherný výlet do aquaparku. Je tu i nádherný bazén se skokánkem, do kterého se každý den chodíme koupat. Pozdravuji všechny.
Markéta - Ahoj mamko a taťko, chodíme stále do moře a koupeme se na vlnách. První den byly veliké, včera už tolik ne. Je to tu super. Už se na vás moc těším a moc se pi po vás stýská.
Libor - Ahojky doma, je tu super počasí a voda je teplá. Včera jsem skákal do bazénu šipky, ale zalehly mi uši, tak jsem čekal celou noc, než mi vyteče voda ven z uší. Pozdravujte sestru.
Terka - Ahojky všichni. Včera byla diskotéka. Dnes bude opět. Je tu hodně hezkých malých krámků. Pořádně si to tu užívám. Ahoj.
Lukáš - Ahoj, je to tady v pohodě. Hned vedle hotelu máme velký bazén se skákací rampou.Moře je krásně průzračné. Je to tady moc pěkné. Ahoj
Patrik - Ahoj mami, mám se tu dobře, je tady teplo. Užíváme si hodně legrace. Vody je teplá a bazény velké.


Pátek 22.5.

22. května 2009 v 7:48 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Krásné dobré ránko, našel jsem místečko s lepším signálem, a tak mohu psát.
Začal nám další krásný slunečný den. Právě snídá první skupina dětí. Užíváme se čerstvý chléb z místní pekárny, čaj a dokonce i kakao.
Dnešní dopoledne jsme využili k výuce. Před obědem jsme se došli i vykoupat a chystáme se pomalu na oběd. K obědu nám kuchaři připravují brambory s vepřovým řízkem a okurkou. Pochutnáme si i na francouzské polévce.
Odpoledne bylo vedro jako v pekle. Užívali jsme si moře, různých her, ale i výuky. Žáci deváté třídy připravili pro druháčky hru o poklad.
Moře bylo dnes klidné a v písku pod hladinou se tvořili zajímavé varhánky.
Den jsme zakončili večerní diskotékou. Foto najdete v galerii.
Zatím nevím o žádných větších zdravotních problémech, drobnosti řešíme průběžně. Komáři zatím moc neštípou.

Hezkou dobrou noc do Čech !


Čtvrtek 21. 5., aktualizováno

21. května 2009 v 19:16 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
V galerii jsou přidány první fotky - vpravo nahoře, odkaz galerie, podložka Korfu.
Krásné dny do Čech. Zdravíme všechny z prosluněného Korfu.
Ráno jsme si trochu přispali a vyhnali tak únavu z dlouhé cesty. Dopoledne jsme strávili testováním bazénu, a nebo ochutnáváním mořské vody. Představte si, že je opravdu slaná.
Po dopoledním průzkumu jsme poobědvali kuře na hříbkách s rýží.
Odpoledne jsme většinou své činnosti vyměnili. Na pláži po nás zůstalo několik uměleckých děl, mimo jiné velký hrad, mořská panna a několik prasátek vyválených v bahýnku.
Děti se vrátily do hotelů spokojené a plné zážitků. O tom se můžete přesvědčit již brzy v galerii fotografií.
Všichni jsme zdrávi a dnes jsme řešili jen jednu malinkou nevolnost /asi ze sluníčka/.
Děkujeme všem rodičům za podporu, kterou nám prostřednictvím mailu a komentářů pod články poskytují. Je pro nás i pro naše děti důležitá.
Teplota moře 20 st. C., teplota vzduchu 28 st. C., aquapark předběžně naplánován na neděli.
Zdravíme všechny do Čech !


Tak jsme dorazili

20. května 2009 v 21:54 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Vážení rodiče, je středa 21.40 a právě jsme se ubytovali. Všichni jsme dorazili zdraví a v celkem dobré náladě. Asi si umíte představit, jak byla cesta náročná. Trajekt byl zoufale pomalý, ale nakonec jsme to přežili. Po odjezdu z Debře jsme se zastavili na čerpací stanici mezi Prahou a Plzní a v Rozvadově. Následně jsme pokračovali přes Mnichov do Innsbrucku a dále na Brenner. Zde jsme přejeli do Itálie a než jsme se nadáli, zapadlo sluníčko. Kolem 23.00 hodiny jsme projeli kolem San Marina a pokračovali po východní mořské magistrále. Noc jsme zdárně přečkali za jízdy. Autobusy stavěly dle potřeby na toalety, tedy cca jednou za tři hodiny. Ráno jsme v osm hodin dorazili do přístavu, kde jsme museli počkat na trajekt Penelopa. Na trajektu jsme seděli v restauraci, která byla klimatizovaná, nebo na palubě. Prohlíželi jsme moře a vyčkávali objevení našeho ostrova. Bohužel kapitán moc nespěchal, a tak se nám plavba poněkud protáhla a do přístavu jsme připluli kolem půl deváté. Pak ještě následovala cesta po ostrově a ve 21.30 jsme zaparkovali u našich hotelů. Chvíli trvalo než jsme se ubytovali, to víte, sto lidí je sto lidí. V tuto chvíli snad již všichni spí nebo usínají /je něco po půlnoci/. Ráno samozřejmě necháme děti přispat. Nikdo není nemocný, nikoho netrápila mořská nemoc /a že byly vlny a vítr/. Zítra opět napíšeme. Připojení na net zatím slabé,..... Š. Klíma

Aktuálně, aneb jak dál...

18. května 2009 v 14:58 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Vážení rodiče a další čtenáři. Chtěl bych vás seznámit s dalším provozem tohoto blogu. V úterý ráno odjíždíme na školu v přírodě na Korfu. Po dobu cesty se bohužel odmlčím, ale další informace bych rád zveřejnil již ve středu večer, po příjezdu na ostrov. Počítám, že kolem 21. hodiny bych mohl napsat, jaká byla cesta a další drobnosti.
Dále bychom s žáky psali deníček, který bychom zveřejňovali na tomto blogu vždy jednou až dvakrát denně. Fotky umístíme dle možností, a to do GALERIE /najdete ji hned jako první odkaz vpravo nahoře/, do složky Korfu /objeví se po kliknutí na galerii/. Tyto fotky jdou zvětšit po kliknutí na lupu a stejně tak si je můžete uložit, či vytisknout.

Protože dětem asi nebudete moci posílat pohledy /což menším dětem bude velmi líto/, můžete pro vzkazy použít komentář pod aktuálním článkem. Stejně tak můžete psát na mail skoladebr@seznam.cz . Mail uložím do PC a dám přečíst /nebo přečtu/ žákovi /do předmětu zprávy napište: Vzkaz pro žáka XY od rodičů/.
Věřím, že tyto služby využijete a snad pomohou ke spokojenosti vás rodičů i dětí. Nezapomeňte na své děti, věřte, že každá zprávička je opravdu potěší.
Připojení na internet budeme mít cca půl hodiny denně. Proto prosím omluvte eventuální nižší kvalitu.

Závěrem, věřte, že uděláme vše pro zdárný průběh školy v přírodě.

PROSBA - TATÍNKOVÉ ....

18. května 2009 v 11:36 | Štefan Klíma |  Korfu 2009

Prosím tatínky, kteří by nám mohli přijít pomoci s nakládáním, aby přišli kolem 6:00 hodiny. Předem děkuji všem, kdo pomohou.


Do odjezdu zbývá už jen chvilka

17. května 2009 v 9:22 | Štefan Klíma |  Korfu 2009

Do odjezdu na Korfu zbývají ...V době, kdy budeme na Korfu, bude slunce vycházet kolem 6:20 hodiny a zapadat kolem 21:00 hodiny. UV index ukazuje na 10, proto by žáci měli mít opalovací krémy s faktorem nejméně 15.
Na Korfu dnes bylo 34 st. C ve stínu, teplota moře dnes není uvedena.

Autobusy - poslední úpravy

15. května 2009 v 15:41 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Dnes jsme udělali poslední úpravy v zasedacím pořádku v autobusech. Bylo třeba ještě zapracovat do autobusu novou žákyni a posunout některé žáky, kteří v autobuse ......
V článcích níže jsou již obrázky s novým uspořádáním.

Aquapark - aktuálně

15. května 2009 v 14:59 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Dnes se mi podařilo doladit výlet do aquaparku. Cena bude činit 15 euro,

v ceně je doprava, pobyt po celý den, sendvič, jedno pití a volný pobyt po areálu. V areálu je několik hřišť, 9 velkých tobogánů a 14 menších tobogánů - viz foto.

Předpověď počasí na 18.- 26. května - Korfu

14. května 2009 v 15:17 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Dnes bylo na Korfu 25 st. C, moře setrvává na 20 stupních C.
Podle předpovědi na období od 18. května do 26. května by mělo být slunečno, teploty od 25 do 28 st. C. Noční teploty by neměly klesnout pod 15 st. C.
Teplota vody by měla být v rozmezí mezi 21 až 24 st. C.

Dnes mi psala delegátka, že moře už je krásně teplé,.....

Organizace příjezdu ze ŠVP

13. května 2009 v 22:00 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Návrat ze školy v přírodě je naplánovaný takto:
Přílet na letiště v Ruzyni kolem 23.35 hodin v sobotu 30.5.
Po příletu budou zapnuty mobilní telefony. Kolem půlnoci je již možné telefonovat na můj mobil 724 292 704 , kde vám sdělím, v kolik dorazíme ke škole. Předběžně bychom měli přijet mezi 01.00 - 02.00 hodinou ráno v neděli.

Všichni rodiče musí zajistit osobní vyzvednutí svých dětí !!!


Od pondělí 1.6. probíhá opět výuka.

Časy v tomto textu jsou orientační, letecká společnost může měnit čas odletu i příletu.
Děkuji za pochopení. Š. Klíma

Aktualita - odjezd

13. května 2009 v 19:45 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Upřesňuji ještě jednou místa odjezdu autobusů:

Autobus 1.,3.,5.,6.,7. a části 4. třídy odjíždí od obchodu potravin u školy.

Autobus 2.,8.,9. a zbytku 4. třídy odjíždí od drogerie u školy.

Prosím všechny rodiče, aby autem dojeli pouze k Akumě /u přejezdu/, nebo od Josefova Dolu k mostu, či na parkoviště pod školou. Je to nutné, abychom zvládli již tak komplikovanou dopravu v Debři. Dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti.

Děkuji za pochopení. Š. Klíma
Odjezd: 19.5. 2009 v 6.30 hodin

V baťůžku do autobusu mějte připravenou taštičku s
cestovním pasem, kartičkou ZP, potvrzením o bezinfekčnosti. Žáci toto odevzdají u autobusu vedoucímu skupiny
/2. třída + Žďánská, Kořínková, Mareček D. - p. uč. Klímové, 8. třída - p. uč. Klímovi, 9. třída - p. uč. Šťastné,
7. třída a zbytek 4. třídy - p. uč. Sejpalové, 1., a 5. třída p. uč. Dvořákové a p. uč. Kosové, 3. třída - p. uč. Hofmanové, 6. třída - p. uč. Hofmanovi/.

Cesta na Korfu, aneb kudá, tudá ....

12. května 2009 v 20:35 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Odjezd na Korfu: 19.5. 2009 po 6.30 hodině.
Odjíždíme od školy - modrý autobus od obchodu potravin, žlutý autobus od drogerie u školy. Autobus najede na dálnici a přes Prahu zamíří do Český Budějovic a dále na hraniční přechod Dolní Dvořiště /250 km/. Tam budeme asi kolem 11.30 hodiny. Vjedeme na území Rakouska a pojedeme přes Linec, Salzburg směrem k Innsbrucku a Brennerskému průsmyku /cca 650 km, kolem 17.00 hodiny/. V těchto místech uvidíme nádherné panorama Alp se zasněženými vrcholky. Zde také přejedeme do Itálie a začneme sjíždět z hor k moři přes Bologňu, San Marino po východní magistrále až na jih. Do přístavu v Brindisi bychom měli dorazit ráno mezi 7.00 a 9.00 hodinou. Kolem desáté hodiny se nalodíme na trajekt a vyrazíme asi v půl jedenácté směr Kerkyra /hlavní město ostrova Korfu/. K ostrovu připlujeme kolem půl páté odpoledne a po nutných procedurách se opět autobusem vydáme na sever ostrova a přes Sidari přijedeme do našeho letoviska Agios Stefanos. Do cíle dorazíme po 35 hodinách cesty. /už aby to bylo/

PS Autobusy budou cca každé 3 hodiny stavět na odpočinek a toaletu.

Změna v surovinách !!!

11. května 2009 v 17:45 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Dnes jsem zjistil, že Selská polévka se již u Vitany nevyrábí. Kupte místo ní, prosím, Francouzskou. Děkuji.
Chléb - doporučuji vákuově balený, krájený.

Zátočina mezi Štefánem a Arillasem

11. května 2009 v 11:03 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Do galerie jsem přidal další fotky....například fotku trajektu, který nás asi poveze z Brindisi na ostrov....

Jak se to řekne ??? ŘECKY....

9. května 2009 v 22:00 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Jak se řekne:


Ještě jeden západ slunce na ostrově Korfu

9. května 2009 v 19:39 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Západ slunce u moře je krásný.


Počasí na Korfu

8. května 2009 v 20:12 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Poslední dny je kolem 30 st. C. Teplota moře stoupla už na 20 stupňů.

Informace budu aktualizovat.

Galerie

7. května 2009 v 16:32 | Štefan Klíma |  Korfu 2009
Do galerie jsem přidal první fotky z Korfu. V průběhu školy v přírodě budu do této složky umisťovat fotografie. Bude je možné i stáhnout. Fotografií bude tolik, kolik mi omezené připojení "dovolí".

Bus na ŠVP 1.,3.,5.,6.,7.

7. května 2009 v 15:55 | Štefan Klíma |  Korfu 2009


Autobus na ŠVP 9.,8.,2.,4.

7. května 2009 v 15:53 | Štefan Klíma |  Korfu 2009

Seznam potřeb na Korfu - aktualizováno 5.5.

3. května 2009 v 18:08 | Mgr. Štefan Klíma |  Korfu 2009
 ŠKOLA V PŘÍRODĚ 
ODJEZD: V ÚTERÝ 19. 5. V 6.30 A NÁVRAT V NOCI ZE SOBOTY NA NEDĚLI 31. 5. MEZI 01.00-02.00 HODINOU RANO.
STRAVOVÁNÍ ZAČÍNÁ VE ČTVRTEK SNÍDANÍ A KONČÍ V SOBOTU VEČEŘÍ.
STRAVA OBSAHUJE SNÍDANI, OBĚD A VEČEŘI. PITNÝ REŽIM /ČAJ/ PO CELÝCH 24 HODIN /DLE MOŽNOSTÍ NA MÍSTĚ/.